Stopy procentowe utrzymujące się na rekordowo niskim poziomie oraz wysokie ceny energii skłaniają do inwestycji w farmy fotowoltaiczne. Trend ten objął również osoby i przedsiębiorstwa, które z wytwarzaniem energii elektrycznej nie miały dotychczas wiele wspólnego.
– restrykcyjne przepisy w zakresie lokowania turbin wiatrowych,
– przedłużenie systemu aukcyjnego,
– planowane wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji wirtualnego prosumenta,
– korzyści związane z przyłączeniem nowych mocy wytwórczych „za licznikiem” zakładu przemysłowego, co pozwala na uniknięcie opłaty dystrybucyjnej.
Moje opracowania i rekomendacje mają charakter analiz prawnych sporządzanych przez radcę prawnego. Aspekty techniczne i biznesowe uwzględniam w takim zakresie, w jakim mogą one stanowić punkt odniesienia do rozważań prawnych – przy założeniu, że przepisy znajdują zastosowanie w określonym środowisku technicznym i w określonych realiach gospodarczych.
Jednak doradztwo prawne nie zastępuje doradztwa biznesowego i technicznego. Jeżeli chcecie Państwo stawiać pierwsze kroki w biznesie polegającym na wytwarzaniu energii i szukacie doradztwa innego niż doradztwo prawne, z przyjemnością przekażę kontakt do właściwych osób lub instytucji.
Omówienie pomysłu na biznes z osobami, które od wielu lat z sukcesem zajmują się wytwarzaniem energii, może przyczynić się skrystalizowania się wizji przyszłej działalności. Ja zaś, zajmując się obsługą prawną farmy fotowoltaicznej, pomogę osadzić pomysł na biznes w ramach prawnych i regulacyjnych.